Porównajmy oferty

Odpowiednie przystosowanie działki i fundamentu. Zwykle bardzo rzadko firma wykonuje na działce wraz z wszelkimi pracami ziemnymi. Najczęściej leży to po stronie klienta. Jednak musi on przygotować fundament zgodnie z wszelkimi zaleceniami producenta domu, gdyż fundament musi spełniać odpowiednie wymogi, aby móc na nim postawić danego rodzaju dom prefabrykowany. Dlatego też najczęściej nie ma co wliczać fundamentu do ceny naszego domu. Jeśli jednak zdarzy się, że firma stawiająca dom oferuje także budowę fundamentu, zawsze warto z tego korzystać, nawet wówczas gdy ta opcja jest droższa niż wylanie fundamentów własnymi siłami czy z pomocą innej lokalnej firmy.

Bez względu na to, to pracuje przy budowie fundamentów to po stronie inwestora pozostaje kwestia odpowiedniego przygotowania działki. Musimy zapewnić ciężkiemu sprzętowi wjazd na naszą działkę, usunąć wszelkie przeszkody, które mogłyby komplikować niepotrzebnie prace przy budowie domu, a także doprowadzić niezbędny prąd i wodę.

Projekt. Znaczna większość firm daje nam do wyboru własne projekty. Zwykle posiadają ich od kilkunastu do kilkudziesięciu, a każdy z nich mogą odpowiednio dostosować do naszych potrzeb. Ponadto część z firm umożliwia dostosowanie projektu dostarczonego przez klienta pod budowę domu prefabrykowanego.

Jakość materiałów i wykonawstwa.

Zanim podejmiemy decyzję warto mocno wgłębić się w temat. Dopytać się osób mieszkających od lat w tego typu domach jakie są największe z nimi problemy. Ponadto wybierając firmę budowlaną warto postawić na doświadczoną i od lat działającą na rynku firmę. Gdy decydujemy się na kanadyjczyka prosto z fabryki warto dowiedzieć się czy firma posiada aktualne certyfikaty. Warto też dowiedzieć się, czy dana firma należy do szanowanych stowarzyszeń zrzeszających najlepszych producentów domów szkieletowych gotowe domy.