Domy prefabrykowane

Czy jest możliwe zbudować dom w przeciągu kilku tygodni?  Oczywiście kiedy korzystamy z pomocą prefabrykacji.

Kiedy chcemy błyskawicznie zasiedlić nowy dom, mamy do wyboru kupić nowy dom od diabelskiego dewelopera,  albo też zbudować go w przeciągu kilku tygodni. Na zrealizowanie drugiej opcji mamy szanse dzięki temu, że poszczególne fragmenty domu są budowane uprzednią w przystosowanych do tego fabrykach i domy z prefabrykatów.

Postawienie domu z wielowymiarowych fragmentów prefabrykowanych to nader interesujące rozwiązanie dla tych osób, którym szczególnie zależy na tym, aby szybko przeprowadzić się do nowego domu. Ponadto ofercie firm mamy membrany dachowe powinni przyjrzeć się również Ci, którzy na budowę domu już zaciągnęli kredyt, ale nadal mają na budowę stosunkowo skromne środki finansowe. Z racji tego, że koszt metra kwadratowego w domu prefabrykowanym, nawet już przygotowanym pod klucz, są wyjątkowo niskie, a w dodatku mamy krótki czas w którym musimy opłacać raty, a jednocześnie nie mamy gdzie mieszkać. Może to okazać się bardzo przyjazną opcją dla osób, które musiałyby wydać dużo pieniędzy na wynajmowanie mieszkania w okresie oczekiwania na wybudowanie domu metodą tradycyjną (nawet do roku oczekiwania, a czasami nawet i więcej).
Aktualnie konstruowane domy prefabrykowane nie posiadają aktualnie nic wspólnego ze słusznie owianą złą sławą wielką płytą. Jedyną wspólną cechą domy pasywne jest dowożenie na plac budowy gotowych już elementów, ale i to znacznie różni się od socjalistycznego pierwowzoru. Wynika to z faktu, że aktualnie duże fragmenty są przygotowywanie niezwykle starannie, ponadto posiadają bardzo dobre wartości U – współczynnika przenikania ciepła. Ponadto tak przygotowany fragment domu z użyciem bardzo precyzyjnych maszyn może już w fabryce zostać wyposażony w parapety, otynkowanie, okna czy drzwi. Dzięki tak zastosowanej prefabrykacji cały proces budowy domu może trwać niesłychanie krótko, nie to co na socjalistycznej budowie. Cały montaż ścian i stropów może zamknąć się w okresie jednego dwóch dni.