Co oferują producenci domów szkieletowych

Oferta producentów domów staje się coraz bardziej wszechstronna. Jednak trzeba brać pod uwagę na to, że aktualnie technologie te nie są w Polsce zbyt dobrze znane. Nadal Polacy za bardziej solidne uważają domy murowane, pomimo tego, że w hali produkującej domy gotowe można spokojnie zapewnić bardzo wysoką jakość produkowanych elementów.

Firmy budowlane domy budujące domy gotowe tworzą prefabrykaty w różnych technologiach. Aktualnie na rynku najwięcej firm oferuje kanadyjczyki, ich ściany wraz z konstrukcją szkieletową, gdzie tam od razu łączy się je ze sobą. Powstają one z odpowiednio przygotowanego wcześniej drewna odpowiednio wysokiej jakości, a łączy się to wszystko za pomocą łączników systemowych. Szanse na popełnienie błędów przy konstruowaniu ściany jest zniwelowane niemalże do zera. W przeciwieństwie do stawiania ścian od razu na placu budowy, czy już w ogóle w przypadku konstruowania domu murowanego.

Ponadto na rynku istnieją firmy oferujące domy prefabrykowane, których ściany skonstruowane są keramzytobetonu, bądź też elementów żelbetowych. Które to ociepla się z zewnątrz styropianem, a czasami nawet z PVC czy też płyt wiórowo-cementowych.

W przypadku najbardziej zaawansowanych systemów prefabrykacji ściany wyposażane są od razu w okna, rolety i drzwi, wykańczane z zewnątrz jak i wewnątrz. Producenci zwykle oferują domy w wersji, albo przygotowany do stanu surowego, bądź też już wykończone pod klucz. Wszystko zależy od tego na jaką opcję się zdecydujemy i na którą nas stać.

Co jest zawarte w cenie domu?
Niewielki koszt metra kwadratowego to bez wątpienia jeden z najważniejszych kryteriów dla nas zanim zdecydujemy się na konkretnego producenta domów i drewniane domy. Jednak zanim wybierzemy najtańszą ofertę powinniśmy dokładnie sprawdzić co dokładnie obejmuje ta cena. To co oferują firmy jest bardzo zróżnicowane, czasami w przypadku niskiej ceny nie wszystkie niezbędne nam rzeczy są w cenniku uwzględnione. Dlatego warto wnikliwie sprawdzić co dokładnie zawarte jest w standardzie deweloperskim i standardzie pod klucz oferowanym przez firmę budowlaną. W umowie powinien być dokładnie zawarty nie tylko zakres przewidzianych prac, ale także dane dotyczące rodzaju wykorzystanych materiałów w trakcie budowy, nie tylko nazwy ich producentów i nazwy produktów, także ich parametry techniczne. Ponadto powinna być tam zawarta informacja o tym czy w ramach kosztu budowy domu mamy zapewniony transport fragmentów domu na budowę. Oczywiście większość firm gwarantuje to w swojej ofercie. Warto zadbać o marketing zapraszamy na stronę solv.pl